Artykuł sponsorowany

Zalety i wady wstawiania implantów zębowych na całą szczękę

Zalety i wady wstawiania implantów zębowych na całą szczękę

Implanty zębowe są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w przypadku braku zębów, a technika ta przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i komfortu pacjentów. Jednakże, jak każda metoda leczenia stomatologicznego, implanty na całą szczękę mają swoje zalety i wady. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą tego rodzaju leczenia.

Przeczytaj również: Jakie korzyści mają implanty zębowe?

Zalety implantów zębowych na całą szczękę

Przede wszystkim, implanty zębowe na całą szczękę pozwalają na odbudowę wszystkich brakujących zębów jednocześnie, co przekłada się na szybsze i bardziej efektywne leczenie. Dzięki temu pacjent może cieszyć się pełnym uśmiechem już po kilku wizytach u dentysty. Poza tym, implanty są trwałe i wytrzymałe – wykonane z tytanu, który jest biokompatybilny z organizmem człowieka, mogą służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany.

Kolejną zaletą implantów na całą szczękę jest poprawa funkcji żucia oraz mowy. Brakujące zęby mogą prowadzić do trudności w spożywaniu pokarmów, a także wpływać na artykulację. Implanty zębowe przywracają prawidłowe funkcje szczęki, co przekłada się na wyższą jakość życia pacjenta. Ponadto implanty zapobiegają resorpcji kości, która jest naturalnym procesem zachodzącym po utracie zębów. Dzięki temu zachowuje się prawidłowy kształt twarzy oraz struktura kości. Estetyka to kolejny atut implantów na całą szczękę. Nowoczesne rozwiązania protetyczne pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu, który jest praktycznie nieodróżnialny od prawdziwych zębów. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem bez kompleksów.

Wady implantów zębowych na całą szczękę

Mimo licznych zalet, implanty zębowe na całą szczękę mają również swoje wady. Przede wszystkim, zabieg wszczepienia implantów jest inwazyjny i wymaga przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Oznacza to ryzyko powikłań oraz konieczność długotrwałego gojenia się rany po zabiegu. Kolejnym minusem jest koszt leczeniacena implantów zęba na całą szczękę w Poznaniu może być znacznie wyższa niż inne metody odbudowy brakujących zębów, takie jak protezy czy mosty. Nie każdy pacjent może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, a refundacja z NFZ często nie pokrywa całkowitego kosztu leczenia.

Warto również wspomnieć o konieczności dbania o higienę jamy ustnej i regularnych wizyt u dentysty po wszczepieniu implantów. Niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do powikłań, takich jak zapalenie przyzębia czy utrata implantu.