Artykuł sponsorowany

Rolety dzień noc - praktyczne rozwiązanie

Rolety dzień noc - praktyczne rozwiązanie

Rolety dzień noc to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki swojej funkcjonalności i estetyce, zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Pozwalają na regulację ilości wpadającego światła, a także zapewniają prywatność mieszkańcom. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu innowacyjnemu systemowi osłon okiennych, omawiając jego zalety, warianty oraz sposób montażu.

Zalety rolet dnia nocy

Rolety dzień noc to połączenie dwóch rodzajów materiałów - przyciemniających i przepuszczających światło. Dzięki temu można dowolnie regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, co jest szczególnie przydatne w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Rolety te są również doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie prywatność, gdyż nawet w pozycji całkowicie rozwiniętej, uniemożliwiają wgląd do wnętrza mieszkania. Ponadto są one łatwe w utrzymaniu czystości - wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Rolety dzień noc są także energooszczędne, ponieważ izolują termicznie pomieszczenie, utrzymując stałą temperaturę zarówno latem, jak i zimą.

Warianty rolet dnia nocy

Rolety dzień noc dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. W ofercie producentów znajdziemy zarówno jednolite kolory, jak i ciekawe wzory, które dodadzą pomieszczeniu charakteru. Rolety te występują także w różnych systemach montażu - na okno, na ścianę czy na sufit. Wybór odpowiedniego systemu zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości technicznych danego pomieszczenia. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj sterowania roletą - może być ono ręczne (za pomocą łańcuszka) lub elektryczne (pilotem lub aplikacją na smartfonie). Jeśli chodzi o rolety dzień noc, Szczecin i okolice to rejon działania fachowców takich jak Qrtyna4U.

Montaż rolet dnia nocy

Montaż rolet dnia nocy nie jest skomplikowany i można go wykonać samodzielnie, o ile dysponujemy odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami. Przed przystąpieniem do montażu, należy dokładnie zmierzyć okno, aby dobrać odpowiednią wielkość rolety. Następnie, trzeba przygotować miejsce montażu - czyli oczyścić powierzchnię i zaznaczyć miejsca, w których będą umieszczone uchwyty. Po zamocowaniu uchwytów wystarczy założyć na nie roletę i sprawdzić, czy działa prawidłowo. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zamontować rolety, warto skorzystać z usług profesjonalistów.