Artykuł sponsorowany

Najchętniej wybierane do polskich ogrodów drzewa i krzewy

Najchętniej wybierane do polskich ogrodów drzewa i krzewy

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na zakładanie ogrodu przydomowego, który jest nie tylko miejscem wypoczynku, ale również stanowi ozdobę posesji. Wybór odpowiednich roślin jest kluczowy dla osiągnięcia zamierzonego efektu. W tym artykule przedstawimy najchętniej wybierane do polskich ogrodów drzewa i krzewy, które można nabyć w szkółce drzew i krzewów w Krakowie.

Drzewa liściaste - idealne do większych ogrodów

Drzewa liściaste są doskonałym wyborem dla osób posiadających większe ogrody, gdyż rosną na wysokość nawet kilkunastu metrów. Jednym z najbardziej popularnych drzew liściastych jest dąb szypułkowy, który charakteryzuje się dużymi liśćmi oraz pięknym pokrojem korony. Kolejnym drzewem często spotykanym w polskich ogrodach jest brzoza o pięknej białej korze oraz delikatnych gałęziach. Jeszcze innym drzewem, które warto rozważyć do posadzenia w ogrodzie, jest lipa drobnolistna, która przyciąga swoimi pachnącymi kwiatami liczne owady zapylające.

Krzewy ozdobne - kolorowe akcenty w ogrodzie

Krzewy ozdobne to kolejna grupa roślin, która cieszy się dużą popularnością w polskich ogrodach. Są one nie tylko piękne, ale również łatwe w uprawie. Jednym z najbardziej popularnych krzewów ozdobnych jest hortensja, która zachwyca swoimi dużymi, kolorowymi kwiatostanami. Równie często spotykane są różaneczniki, które charakteryzują się intensywnym kwitnieniem oraz różnorodnością kolorystyczną. Warto również zwrócić uwagę na berberysy, które swoimi czerwonymi liśćmi dodają ogrodowi wyrazistości. 

Jeśli planujesz założenie ogrodu lub chciałbyś urozmaicić już istniejący, warto odwiedzić szkółkę drzew i krzewów w Krakowie, gdzie znajdziesz bogaty wybór roślin. Jest wiele takich miejsc, które oferują zarówno popularne, jak i rzadziej spotykane gatunki drzew i krzewów.  

Rośliny iglaste - zimozielone elementy ogrodu

Rośliny iglaste to doskonały sposób na urozmaicenie ogrodu oraz zapewnienie mu zielonego wyglądu przez cały rok. Wśród najpopularniejszych drzew i krzewów iglastych warto wymienić tuje, które są często wykorzystywane do tworzenia żywopłotów. Sosna zwyczajna to kolejne drzewo iglaste, które można spotkać w polskich ogrodach. Charakteryzuje się ona długimi, sztywnymi igłami oraz dużymi szyszkami. Nie można też zapomnieć o jałowcu pospolitym, który jest doskonałym wyborem do niewielkich ogrodów ze względu na swoje niewielkie rozmiary.