Artykuł sponsorowany

Kiedy warto skorzystać z oferty pomocy drogowej?

Kiedy warto skorzystać z oferty pomocy drogowej?

Pomoc drogowa to usługa, która może okazać się nieoceniona w wielu sytuacjach na drodze. W niniejszym artykule przedstawimy siedem kluczowych sytuacji, w których warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Awaria samochodu

Jednym z najczęstszych powodów korzystania z pomocy drogowej w Słubicach jest awaria samochodu. Może się ona przydarzyć niespodziewanie, np. podczas jazdy na autostradzie czy na trasie dalekobieżnej. W takich przypadkach warto mieć pod ręką numer do profesjonalnej pomocy drogowej, która szybko i sprawnie naprawi usterkę lub dowiezie nas do najbliższego warsztatu.

Wypadek drogowy

W przypadku wypadku drogowego, szczególnie gdy dochodzi do uszkodzenia pojazdu uniemożliwiającego dalszą jazdę, pomoc drogowa jest niezbędna. Profesjonaliści są w stanie ocenić stan techniczny samochodu oraz zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed ewentualnymi kolejnymi kolizjami. Ponadto, pomogą przetransportować uszkodzony pojazd do warsztatu lub innego wyznaczonego miejsca.

Złapanie gumy

Złapanie gumy to kolejna sytuacja, w której pomoc drogowa może okazać się niezwykle przydatna. Wprawdzie większość kierowców potrafi samodzielnie wymienić koło, jednak nie zawsze jest to możliwe – na przykład z powodu braku odpowiedniego narzędzia czy braku sił. W takim przypadku warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie wymienią uszkodzone koło na zapasowe.

Problemy z akumulatorem

Zdarza się, że samochód nie chce zapalić z powodu rozładowanego akumulatora. W takiej sytuacji pomoc drogowa może przyjechać z tzw. rozrusznikiem, który pozwoli naładować akumulator i uruchomić silnik. Dzięki temu unikniemy konieczności holowania pojazdu do warsztatu czy szukania pomocy wśród przypadkowych przechodniów.

Zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie

Każdemu może zdarzyć się zatrzasnąć kluczyki w samochodzie. W takiej sytuacji pomoc drogowa dysponuje specjalistycznym sprzętem, który pozwala na otwarcie drzwi bez uszkodzenia zamka czy szyby. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z naprawą pojazdu oraz szybko odzyskamy dostęp do wnętrza samochodu. W przypadku poważnych awarii, które uniemożliwiają dalszą jazdę, pomoc drogowa oferuje usługę holowania pojazdu. Profesjonaliści są w stanie przetransportować samochód do warsztatu, na parking czy do innego wyznaczonego miejsca. Warto pamiętać, że holowanie wymaga odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom.