Artykuł sponsorowany

Jakie części Grecji warto zwiedzić na jachcie?

Jakie części Grecji warto zwiedzić na jachcie?

Grecja to kraj o niezwykle bogatej historii, kulturze oraz przepięknych krajobrazach. Wybranie się na rejs jachtem po greckich wodach to doskonały sposób na spędzenie niezapomnianych wakacji. Warto zatem zastanowić się, jakie części tego urokliwego kraju warto odwiedzić podczas takiej wyprawy. W niniejszym artykule przedstawimy cztery regiony, które warto uwzględnić w planach żeglarskich.

Gdzie rozpocząć swoją przygodę z żeglowaniem po Grecji?

Pierwszym miejscem, które warto rozważyć podczas planowania rejsu jachtem po Grecji, jest region Wysp Jońskich. To właśnie tutaj znajdują się takie perełki jak Kefalonia, Zakynthos czy Korfu. Cechą charakterystyczną tych wysp są malownicze zatoczki, turkusowe wody oraz bujna roślinność. Wyspy Jońskie są idealnym miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglowaniem, ponieważ wiatry są tu łagodne, a odległości między wyspami stosunkowo krótkie.

Kolejnym regionem, który warto uwzględnić podczas planowania czarteru jachtów w Grecji, są Wyspy Cyklady. Ten archipelag składa się z ponad 200 wysp, z których najbardziej znane to Mykonos, Santorini czy Paros. Wyspy te słyną z białych domków z niebieskimi okiennicami, malowniczych plaż oraz krystalicznie czystego morza. Żeglowanie po Wyspach Cykladach może być nieco trudniejsze ze względu na silniejsze wiatry, jednak dla doświadczonych żeglarzy to doskonałe miejsce do podziwiania niezwykłych krajobrazów i odkrywania kultury regionu.

Jakie atrakcje czekają na żeglarzy na Wyspach Dodekanezu?

Wyspy Dodekanezu to kolejny region Grecji, który warto odwiedzić podczas rejsu jachtem. Archipelag ten obejmuje między innymi takie wyspy jak Rodos, Kos czy Symi. Wyspy te charakteryzują się bogatą historią oraz wpływami różnych kultur, co przekłada się na różnorodność architektury oraz miejsc wartych odwiedzenia. Podczas żeglowania po Wyspach Dodekanezu warto zwrócić uwagę na liczne zabytki, takie jak Pałac Wielkich Mistrzów na Rodos czy starożytne ruiny na wyspie Kos.