Artykuł sponsorowany

Jak przebiega proces zakładania licówek kompozytowych?

Jak przebiega proces zakładania licówek kompozytowych?

Licówki kompozytowe to jedna z popularnych metod poprawy estetyki uśmiechu. Są one alternatywą dla tradycyjnych licówek porcelanowych, a ich zaletą jest szybszy i mniej inwazyjny proces aplikacji. W niniejszym artykule przedstawimy, jak przebiega proces zakładania licówek kompozytowych, omawiając kolejne etapy tego zabiegu.

W jaki sposób zakłada się licówki kompozytowe? Krok po kroku

Pierwszym krokiem w procesie zakładania licówek kompozytowych jest konsultacja z dentystą. Podczas tej wizyty lekarz oceni stan uzębienia pacjenta, sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz przedyskutuje oczekiwania pacjenta. Następnie zostanie opracowany indywidualny plan leczenia, który może obejmować również dodatkowe zabiegi stomatologiczne, takie jak leczenie próchnicy czy wybielanie zębów. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie zdjęć rentgenowskich lub wirtualnej symulacji efektów leczenia.

Drugi etap to przygotowanie zębów do założenia licówek kompozytowych w Białymstoku czy innym mieście. W przeciwieństwie do licówek porcelanowych, w przypadku licówek kompozytowych nie jest konieczne szlifowanie zębów. Jednakże, aby uzyskać optymalne rezultaty, dentysta może delikatnie opracować powierzchnię zębów, aby usunąć przebarwienia lub niewielkie ubytki. Następnie zęby są dokładnie oczyszczane i osuszane, co pozwala na lepsze przyleganie materiału kompozytowego do powierzchni zęba.

Trzeci etap to właściwe nałożenie licówek kompozytowych. Dentysta dobiera odpowiedni kolor materiału kompozytowego, który będzie pasował do naturalnego odcienia zębów pacjenta. Następnie materiał ten jest nakładany warstwami na powierzchnię zęba, a każda warstwa jest utwardzana za pomocą specjalnej lampy polimeryzacyjnej. Proces ten jest kontynuowany aż do uzyskania odpowiedniej grubości i kształtu licówki.

Ostatnim etapem jest dopasowanie i wykończenie licówek kompozytowych. Dentysta sprawdza, czy licówki są odpowiednio dopasowane do zgryzu pacjenta oraz czy nie powodują dyskomfortu. Następnie dokonuje drobnych korekt kształtu i wielkości licówek, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Na koniec, powierzchnia licówek jest polerowana, co sprawia, że stają się one gładkie i lśniące.