Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje rozdrabniacz bijakowy? - Przewodnik po cenach

Ile kosztuje rozdrabniacz bijakowy? - Przewodnik po cenach

Rozdrabniacze bijakowe to niezastąpione narzędzia dla właścicieli ogrodów, działkowców czy rolników. Pozwalają one na szybkie i wydajne przetwarzanie gałęzi, liści i innych odpadów roślinnych w wartościowy kompost lub ściółkę. W związku z rosnącym zainteresowaniem tymi urządzeniami, na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych parametrach i cenach. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej kilku popularnym rozdrabniaczom bijakowym, porównując ich funkcje oraz koszty zakupu.

Rodzaje rozdrabniaczy bijakowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje rozdrabniaczy bijakowych, które można podzielić na trzy główne kategorie. Pierwsza z nich to rozdrabniacze elektryczne, które są ciche, lekkie i łatwe w obsłudze. Ich cena zaczyna się już od około 500 złotych. Druga kategoria to rozdrabniacze spalinowe, które cechują się większą mocą i wydajnością, ale także głośniejszą pracą i większymi wymaganiami serwisowymi. Ceny tych urządzeń zaczynają się od około 1500 złotych. Trzecia kategoria to rozdrabniacze bijakowe na tzw. traktorki ogrodowe, które są przeznaczone do pracy z ciągnikami ogrodowymi.

Parametry techniczne a cena

Przy wyborze rozdrabniacza bijakowego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które wpływają na jego funkcjonalność oraz cenę. Pierwszym z nich jest moc silnika – im większa, tym urządzenie jest bardziej wydajne i może przetwarzać grubsze gałęzie. Drugim parametrem jest średnica gałęzi, jaką można rozdrabniać – im większa, tym urządzenie jest bardziej uniwersalne. Trzecim istotnym aspektem jest pojemność kosza na odpady – większy kosz oznacza mniejszą konieczność opróżniania go podczas pracy. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak system tłumienia hałasu czy możliwość regulacji kąta pracy bijaków. 

Popularne modele i ich ceny

Na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli rozdrabniaczy bijakowych różnych producentów. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych urządzeń wraz z ich cenami i funkcjami.

Hecht 6280 XL to rozdrabniacz elektryczny o mocy 2800 W, który pozwala na rozdrabnianie gałęzi o średnicy do 44 mm. Posiada kosz o pojemności 60 litrów oraz system tłumienia hałasu. Jego cena wynosi około 900 złotych.

Stiga Bio Silent 2500 to kolejny rozdrabniacz bijakowy elektryczny o mocy 2500 W, który radzi sobie z gałęziami o średnicy do 40 mm. Wyposażony jest w kosz o pojemności 50 litrów oraz system tłumienia hałasu. Jego cena to około 1000 złotych.