Artykuł sponsorowany

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia?

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą mikroiniekcji. W związku z tym, że jest to metoda nieinwazyjna, coraz więcej osób decyduje się na jej przeprowadzenie. Ale czy mezoterapia jest dla każdego? Sprawdźmy, dla kogo przeznaczona jest ta metoda i jakie są jej wskazania.

Przeczytaj również: Medycyna estetyczna - koszty zabiegów

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii?

Mezoterapia może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest to zabieg polecany osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, zredukować zmarszczki, blizny czy rozstępy. Mezoterapia może być także stosowana w celu leczenia łysienia oraz jako terapia przeciw cellulitowi. Warto dodać, że mezoterapia jest również polecana jako zabieg profilaktyczny dla osób, które chcą opóźnić proces starzenia się skóry.

Mimo że mezoterapia w Opolu i innych miastach jest zabiegiem bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami, cukrzycą, zaburzeniami krzepliwości krwi czy infekcjami skóry powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu. Ponadto, mezoterapia nie jest zalecana dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Jakie są rodzaje mezoterapii?

W zależności od potrzeb pacjenta oraz rodzaju problemu, można wybrać różne rodzaje mezoterapii. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzeniu substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł. Innym rodzajem jest mezoterapia bezigłowa, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe lub mikroprądy do wprowadzenia substancji w głąb skóry. Warto dodać, że istnieje również mezoterapia wirtualna, która polega na stosowaniu specjalnych preparatów na skórę, które przenikają przez naskórek dzięki zastosowaniu specjalnej technologii.

Efekty mezoterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów. W przypadku redukcji zmarszczek czy blizn, efekty mogą być utrzymywane nawet do kilku miesięcy. Natomiast w przypadku terapii przeciw łysieniu czy cellulitowi, rezultaty mogą być różne w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Ważne jest również systematyczne powtarzanie zabiegów, aby utrzymać efekty na dłuższy czas.