Artykuł sponsorowany

Co warto robić w Polanicy Zdroju w pochmurne dni?

Co warto robić w Polanicy Zdroju w pochmurne dni?

Polanica Zdrój to nie tylko miejsce, gdzie można korzystać z uroków natury i spacerować po malowniczych ścieżkach. To również miasto, które oferuje wiele atrakcji dla turystów nawet w mniej sprzyjającej pogodzie. W pochmurne dni warto poznać inne oblicze tego uzdrowiska, zwiedzając ciekawe miejsca i korzystając z różnorodnych form rozrywki. Oto kilka propozycji, jak spędzić czas w Polanicy Zdroju, gdy aura nie dopisuje.

Przeczytaj również: Jakie rady odnośnie odchudzania może podpowiedzieć dietetyk?

Zwiedzanie Parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych

Mimo że pochmurna pogoda może nie sprzyjać spacerom na świeżym powietrzu, warto jednak wybrać się do Parku Zdrojowego. Ten przepiękny park, pełen zieleni i kwitnących kwiatów, zachwyca nawet w deszczowe dni. Warto również odwiedzić znajdującą się w parku pijalnię wód mineralnych, gdzie można spróbować leczniczych wód z miejscowych źródeł. Pijalnia to także doskonałe miejsce na chwilę relaksu i odpoczynku od codziennego zgiełku.

Wizyta w Muzeum Papiernictwa

Polanica Zdrój może poszczycić się jednym z najstarszych muzeów tego typu w Polsce – Muzeum Papiernictwa. Znajduje się ono w zabytkowym budynku dawnej papierni, a jego ekspozycja prezentuje historię papiernictwa na przestrzeni wieków. W muzeum można obejrzeć stare maszyny, narzędzia i sprzęty używane do produkcji papieru, a także bogatą kolekcję papierów ozdobnych i artystycznych. To świetna propozycja na pochmurny dzień dla osób zainteresowanych historią i techniką.

Relaks w willi Storczyk

Jeśli szukasz miejsca na nocleg w Polanicy Zdroju, warto rozważyć pobyt w kameralnym pensjonacie Willa Storczyk. Ten uroczy obiekt usytuowany jest tuż przy Parku Zdrojowym, co gwarantuje spokój i bliskość do najważniejszych atrakcji miasta. Willa Storczyk to miejsce z duszą, które łączy tradycyjny klimat z nowoczesnymi udogodnieniami. W pochmurne dni można się tu zrelaksować, czytając książkę w przytulnym salonie lub korzystając z oferty zabiegów spa i wellness.

Aktywność fizyczna w Hali Sportowej

Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej nawet podczas deszczowych dni, Polanica Zdrój oferuje nowoczesną Halę Sportową. W obiekcie znajdują się m.in. boiska do koszykówki, siatkówki i badmintona, a także sala fitness z profesjonalnym sprzętem. Hala Sportowa to doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, niezależnie od pogody. Dzięki różnorodnej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie.